Priemyselné projekty nie sú práve prvou stavbou, ktorá vás napadne, keď premýšľate nad architektúrou. Napriek tomu je funkčné rozmýšľanie nad konceptom absolútne kľúčové a nesprávne poňatie projektu by mohlo priniesť dlhodobé ekologické a ekonomické problémy.
Pri rozsiahlych projekoch, ako táto hala v Lučenci, treba uvažovať vo veľkom. Desiatky tisíc metrov štvorcových striech a fasád môžu byť príťažou, alebo potenciálom. Budúcnosť je v obnoviteľných zdrojoch - fotovoltaika, solárne panely či zeleň - hlavne použitá ako vo forme zelenej strechy, prípadne fasád - všetky prispievajú k udržateľnosti, zmierneniu klimatickej stopy a vo finálne aj k ekonomickejšie prevádzke v podobe napríklad vodného manažmentu či tepelných strát.
Vizuál stavby je tiež oveľa príjemnejší, zelenejší, prirodzenejší. Možné je takisto vytvorenie synergie vnútorných technologických prevádzok, rekuperácia a vzájomné užívanie energií, vody a iných zdrojov.
Okolie a parkoviská sa môžu premeniť na príjemné prírodné okolie s vodnými prvkami, do ktorého je radosť ráno prísť. Odpadová voda sa môže po prečistení ekologickým spôsobom, vrátiť naspäť do prirodzeného kolobehu.
A nesmieme zabudnúť na interiér. Pracujúcu nie sú iba ľudia v administratíve kde je aktuálny silný tlak na nové riešenia. Kvalita vnútorného prostredia môže výrazne zlepšiť kvalitu pracoviska a morálku zamestnancov.
Architektonická štúdia tejto haly zahřňa takéto riešenia a tým ukazuje, že aj priemyselné projekty môžu držať ekologický a estetický štandard na veľmi vysokej úrovni.